У рамках «Дня безпеки» екіпаж ПРК-05 провів навчання з пошуку та рятування

Спеціалізований флот казенного підприємства «Морська пошуково-рятувальна служба» проводить регулярні планові учбово-навчальні заходи з метою постійного підтримання належної готовності до реагування на події та здійснення пошуково-рятувальних робіт в межах морського пошуково-рятувального району України.

Так 1 квітня 2021 року в акваторії порту Скадовськ у місці базування пошуково-рятувального катеру «ПРК-05» були проведені навчання з пошуку та рятування.

Під час навчань, були відпрацьовані дії екіпажу рятувального судна при отримані інформації про людину за бортом. Для виконання поставлених завдань, екіпаж  задіяв спеціалізовані засоби для оперативного порятунку людини, яка була виявлена у воді в акваторії поблизу місця базування. Постраждалий був оперативно піднятий на борт катеру та доставлений на берег.

Особливу увагу приділили наданню першої медичної допомоги. Для цього всі екіпажі пошуково-рятувальних суден КП «МПРС» проводять регулярні заняття по удосконаленню навиків.

Також були здійсненні перевірки організації різних видів зв’язку між пошуково-рятувальними суднами та ДМРКЦ, який здійснював контроль і координував дії з виконання планів пошуку.

Дії екіпажу «ПРК-05» отримали високу оцінку фахівців ДМРКЦ КП «МПРС», які здійснювали контроль за проведенням навчань.

Навчання спеціалізованого флоту КП «МПРС»

Спеціалізований флот казенного підприємства «Морська пошуково-рятувальна служба» проводить регулярні планові учбово-навчальні заходи з метою постійного підтримання належної готовності до реагування на події та здійснення пошуково-рятувальних робіт в межах морського пошуково-рятувального району України.

Так 25 грудня 2020 року пошуково-рятувальний катер ПРК-06 та рятувальне судно “Сапфір” КП «МПРС» здійснили учбово-тренувальний вихід з відпрацюванням спільних дій при проведенні пошуково-рятувальних операцій.

Поряд з пошуково-рятувальними одиницями, під час тренувань були задіяні допоміжні швидкісні рятувальні катери – «ПРК-501», «ПРК-502» за допомогою яких були відпрацьовані завдання з оперативного пошуку, підйому на борт  та екстреного доставлення на головне судно умовно постраждалих.

Екіпажі суден провели тренування з пошуку потерпілих – тревога «Людина за бортом» та відпрацювання дій при пожежі.

Також були здійсненні перевірки організації різних видів зв’язку між пошуково-рятувальними суднами та ДМРКЦ, який здійснював контроль і координував дії з виконання планів пошуку.

Всі тренування та учбові заходи проводилися у відповідності до затверджених планів навчань, керуючись Міжнародними конвенціями і настановами з пошуку і рятування.

 

За результатами лабораторних аналізів, проведених ДУ «Лабораторний центр МОЗ України на водному транспорті» поблизу судна «Аметист» вміст нафтопродуктів у воді відповідає нормі

Після проведення лабораторно-інструментального дослідження відібраних проб морської води у місті стоянки судна «Аметист» встановлено що усі показники відповідають вимогам Постанови КМУ № 269 від 29.02.1996р. «Про затвердження Правил охорони внутрішніх морських вод і територіального моря від забруднення та засмічення».

Факту забруднення акваторії порту Чорноморськ НЕ встановлено.

 

Навчання екіпажу р/с «Сапфір» у порту Чорноморськ

2 грудня 2020 року в порту Чорноморськ у місці базування р/с «Сапфір» були проведені навчання з пошуку та рятування.

Під час навчань, були відпрацьовані дії екіпажу рятувального судна при отримані інформації про людину за бортом.

Для виконання поставлених завдань, екіпаж  р/с «Сапфір» задіяв спеціалізовані засоби для оперативного порятунку людини, яка була виявлена у воді в акваторії поблизу місця базування.

По тривозі з борту р/с «Сапфір» був спущений швидкісний рятувальний катер ПРК-501 з рятувальниками на борту. Постраждалий був оперативно піднятий на борт катеру та доставлений на берег.

Також особливу увагу приділили наданню першої медичної допомоги. Для цього всі екіпажі пошуково-рятувальних суден КП «МПРС» проводять регулярні заняття по удосконаленню навиків.

Дії екіпажу р/с «Сапфір» отримали високу оцінку фахівців ДМРКЦ КП «МПРС», які здійснювали контроль за проведенням навчань.

 

СПРОСТУВАННЯ НЕДОСТОВІРНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

В черговий раз КП «МПРС» стало об’єктом наклепницької інформаційної атаки dumskaya.net та інших інтернет-ресурсів, які, не переймаючись достовірністю інформації, використовують dumskaya.net як першоджерело.

Стаття на dumskaya.net від 25.11.2020, 23:24 «Под Черноморском тонет судно спасательной службы: сотрудники говорят о разливе нефтепродуктов» не відповідає дійсності.

Судно знаходиться на плаву під цілодобовим наглядом. Нафтопродуктів на судні немає.

Нагадуємо, що за розповсюдження неправдивої інформації Згідно ч. 1 ст. 277 Цивільного кодексу України передбачена відповідальність.

Враховуючи неодноразове розповсюдження неправдивої інформації dumskaya.net, в провадженні  Приморського районного суду м. Одеси знаходиться справа за позовом КП «МПРС» щодо спростування недостовірної інформації  (справа № 522/11679/20).

КП «МПРС» як юридична особа публічного права діє виключно в правовій площині, на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

КП «МПРС» завжди буде стояти на захисті своєї честі і гідності, захищаючи державу Україна.

Перший заступник Міністра інфраструктури України Д. Абрамович та генеральний директор Директорату морського та річкового транспорту Я. Ілясевич ознайомилися з діяльністю КП «МПРС» та прийняли участь у відкритті об’єктів зв’язку та координації у складі Національної системи пошуку і рятування людей на морі

29 жовтня казенне підприємство «Морська пошуково-рятувальна служба» з робочим візитом відвідали перший заступник Міністра інфраструктури Дмитро Абрамович та генеральний директор Директорату морського та річкового транспорту Ярослав Ілясевич.

Під час зустрічі була представлена презентація діяльності підприємства та висвітлення питання забезпечення безпеки мореплавства і завдання підприємства. Під час обговорення було зазначено важливість вирішення питань з делімітації морського пошуково-рятувального району України (площа якого складає біля 137 258 кв.км.) шляхом підписання відповідних угод з Туреччиною, Болгарією і Румунією, прийняття положення про Національну систему пошуку і рятування на морі, а також про необхідність внесення змін до Кодексу торговельного мореплавства у сфері безпеки торговельного мореплавства. Дмитро Абрамович підкреслив важливість реалізації стратегічного плану КП «МПРС» у подальшому розвитку берегової інфраструктури, оснащення підприємства двома сучасними швидкісними пошуково-рятувальними суднами та спеціалізованою авіаційною технікою.

Також Д. Абрамовичем було наголошено на невідкладність рішенні питань щодо нормативно-правових актів, які регламентують функціонування на державному рівні системи пошуку і рятування людей на морі в морському пошуково-рятувальному районі України.

За участю представників міністерства відбулося відкриття оновленого апаратно-технічного комплексу Державного морського рятувально-координаційного центру (ДМРКЦ), Експлуатаційного центру управління та берегової радіостанції КП «МПРС» в Одесі.

У ході зустрічі гостей проінформували про подальші перспективи розвитку українського берегового сегменту Глобальної морської системи зв’язку під час лиха та для забезпечення безпеки мореплавства (ГМЗЛБ). Підприємством продовжується реалізація проєктів розгортання базових станцій морського району А1 ГМЗЛБ вздовж узбережжя Чорного та Азовського морів для забезпечення суцільного покриття зв’язком для мореплавців. В рамках візиту Д. Абрамович та Я. Ілясевич відкрили модернізовану базову станцію морського району А1 ГМЗЛБ «Великий Фонтан» в Одесі. Модернізація дозволила значно збільшити фактичну (гарантовану) зону покриття морського району А1 ГМЗЛБ, що дозволить забезпечити сталий зв’язок із суднами в регіоні та ефективно реагувати на сигнали лиха.

Під час візиту представники міністерства відвідали о. Зміїний, де ознайомилися з проєктом будівництва на острові нової базової станції морського району А1 ГМЗЛБ, а також прийняли участь у комплексних навчаннях пошуково-рятувальних сил та засобів Морської пошуково-рятувальної служби.

Казенне підприємство «Морська пошуково-рятувальна служба» продовжує удосконалення організаційно-технічного забезпечення та подальший розвиток Національної системи пошуку і рятування людського життя на морі. Реалізація проєктів, що визначені Мінінфраструктури у Стратегії розвитку підприємства, дозволить значно посилити позиції України в сфері безпеки мореплавства на Чорному і Азовському морях відповідно до її міжнародних договорів, зокрема, конвенцій Міжнародної морської організації.

 

 

Привітання з річницею створення казенного підприємства “Морська пошуково-рятувальна служба”!

Шановні колеги! Вітаємо вас з нагоди річниці створення казенного підприємства “Морська пошуково-рятувальна служба”!

За ці роки ми досягли значних успіхів і нам є чим пишатися.

Ми довели, що здатні йти вперед навіть у найскладніші часи!  Ми готові вирішувати всі поставлені перед нами завдання!

Найголовніше – це наш великий колектив однодумців, для яких наше рідне підприємство стало важливою невід’ємною частиною життя!

Прийміть щиру вдячність за Вашу сумлінну працю, наполегливість високий професійний рівень, виняткову самовіддачу та результативність у виконанні своїх фахових обов’язків.

Дякуємо кожному за виконану роботу, високий професіоналізм та відданість справі. Бажаємо всім нових професійних здобутків, міцного здоров’я,  процвітання і добробуту світлого настрою, миру і родинного благополуччя!

Зі святом Вас!

 

«Морська пошуково-рятувальна служба» взяла участь в навчаннях «Об’єднані зусилля – 2020»

В період з 22-24 вересня 2020 року рятувальне судно «Сапфір» казенного підприємства «Морська пошуково-рятувальна служба» взяло участь у навчаннях «Об’єднані зусилля – 2020» з метою відпрацювання спільних практичних дій з корабельно-катерним складом Військово-морських Сил Збройних Сил України у північно-західній частині Чорного моря.

      

   

   

 

 

Морська пошуково-рятувальна служба забезпечила безпеку учасників вітрильної регати «Кубок острову Зміїний»

З 28 по 30 серпня відбулася вітрильна регата «Кубок острову Зміїний» серед крейсерсько-перегонових яхт. Старт розпочався у Чорноморському яхт-клубі (м. Одеса) та надалі маршрут пролягав навколо острову Зміїний без зупинок.

Безпеку на воді понад 15 крейсерських яхт, під час проведення змагань забезпечували рятувальне судно “Сапфір” та Державний морський рятувально-координаційний центр (ДМРКЦ) казенного підприємства «Морської пошуково-рятувальної служби».

Співпраця між Вітрильною федерацією одеської області та казенного підприємства «Морська пошуково-рятувальна служба» існує вже багато років та доводить високий рівень забезпечення безпеки учасників таких змагань.