Представники КП «МПРС» взяли участь у міжнародних навчаннях Sea Breeze-2021

З 28.06 – 10.07 в Україні за участі низки країн-членів НАТО проводилися міжнародні військові навчання Sea Breeze-2021. Вони відбувалися у північно-західній частині Чорного моря, а також у Миколаївській, Херсонській та Одеській областях.

Головна ідея Sea Breeze-2021 – підвищення рівня взаємосумісності підрозділів ВМС України та США і  держав-партнерів НАТО під час виконання спільних завдань щодо підтримання морської регіональної безпеки та забезпечення миру і стабільності в Чорноморському регіоні.

У заходах також взяло участь спеціалізоване судно казенного підприємства «Морська пошуково-рятувальна служба», а саме рятувальне судно «Сапфір», яке відпрацювало різні вправи та маневри з різними класами кораблів.

В цілому у міжнародних військових навчаннях Sea Breeze-2021 були задіяні близько 3 тис. особового складу, 30 кораблів, 30 повітряних суден, 18 команд спеціального призначення та водолазних команд з більш ніж 30 країн.

 

Привітання з Днем працівників морського та річкового флоту!

Шановні друзі, вітаємо вас з Днем працівників морського та річкового флоту!

Україна є та завжди буде морською державою, де з повагою ставляться до людей, які зв’язали свій професійний шлях з морем.

Щиро вітаємо колектив «Морської пошуково-рятувальної служби», екіпажі суден, працівників берегових підрозділів, які забезпечують злагоджену роботу підприємства з цим поважним святом!

Ефективне здійснення усіх функцій та завдань, можливе лише за наявності дієвого кадрового складу, яким на сьогодні підприємство володіє в повному обсязі.

Ваша професійна майстерність, працелюбність, відповідальність, відданість справі сприяють успішній роботі та вирішенню поставлених завдань.

Дякуємо вам за мужність та безстрашність у виконанні свого обов’язку.

Від щирого серця бажаємо міцного здоров’я, благополуччя вашим рідним і близьким, радості й вдачі, успіхів в досягненні поставлених цілей на блага нашої Батьківщини!

 

Директор КП «МПРС» В. Сударев

та голова профспілки працівників

Морської пошуково-рятувальної служби С. Терлецька

 

Привітання з Днем Конституції України!

Сьогодні ми всі разом відзначаємо велике державне свято – День Конституції України! Щиро вітаємо вас з цим визначним національним святом!
У цей святковий день 25 років тому, Верховна Рада України прийняла Основний Закон — Конституцію, яка стала дієвою основою розбудови незалежної демократичної держави як повноправної учасниці світового співтовариства, визначальним чинником забезпечення державного суверенітету України, консолідації суспільства, створення належних умов для самореалізації кожного громадянина.
Основний Закон наголошує на абсолютній цінності людини, її життя та здоров’я, честі й гідності, недоторканності та безпеки.
Від щирого серця ми бажаємо вам злагоди, добробуту, процвітання та світлого майбутнього!
З Днем Конституції України!

Директор КП «МПРС» В. Сударев
та голова профспілки працівників
Морської пошуково-рятувальної служби С. Терлецька

У «Морській пошуково-рятувальній службі» відбулися навчання та перевірка знань з питань охорони праці

14-18 червня 2021 року на базі ГНЦ МРТ – центру професійного розвитку портових працівників Херсонської філії державного підприємства «АМПУ» (адміністрації Херсонського МП) у казенному підприємстві «Морська пошуково-рятувальна служба» відбулися онлайн навчання та перевірка знань з питань охорони праці у посадових осіб та членів комісії з перевірки знань.

Навчання з питань охорони праці проводиться один раз на три роки відповідно до статті 18 Закону України «Про охорону праці» та вимог Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та Переліку робіт з підвищеною небезпекою», затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 №15.

Перевірка знань з питань охорони праці передбачає знання законодавства про охорону праці питань, нормативно – правових документів та правил з охорони праці з урахуванням особливостей професійної діяльності посадових осіб та членів комісії.

Метою навчання і перевірки знань з питань охорони праці є надання знань, вмінь, здатностей для здійснення професійної діяльності шляхом забезпечення оптимального управління системою охорони праці на підприємстві, формування відповідальності за особисту та колективну безпеку й усвідомлення необхідності обов’язкового виконання в повному обсязі всіх заходів безпеки праці на робочих місцях.

Візит корабля берегової охорони США Hamilton в Одесу

10 травня на причалі одеського морвокзалу відбувся брифінг з нагоди візиту в Одесу американського фрегата берегової охорони USCGC Hamilton (WMSL 753).

У заході взяли участь командувач Військово-морськими силами України Олексій Неіжпапа, начальник Регіонального управління Морської охорони Держприкордонслужби Олег Костур, директор казенного підприємства «Морська пошуково-рятувальна служба» Віктор Сударев та аташе з питань армії і оборони при посольстві США в Україні Бріттані Стюарт.

Командир американського фрегата берегової охорони Тімоті Кронін провів оглядову екскурсію для гостів, ознайомивши присутніх із його устаткуванням, характеристиками й спроможностями. Він зауважив, що привітний прийом фрегата в Одесі відображає тісну співпрацю між службами наших країн.

Тімоті Кронін також, зокрема, подякував за роботу «Морській пошуково-рятувальній службі», рятувальний буксир «Сапфір» якої супроводжував фрегат в Одесу.

«Крім основних функцій, які виконує наша берегова охорона, існує головне завдання – порятунок людського життя. Ми сподіваємося, що у нас буде більше можливостей для спільної роботи і підвищення безпеки на морі!» – зазначив Тімоті Кронін.

Представники КП «МПРС» прийняли участь у 8-й сесії Підкомітету з навігації, радіозв’язку, пошуку та рятування

З 19 по 23 квітня 2021 року у режимі онлайн відбулась восьма сесія Підкомітету з навігації, радіозв’язку, пошуку та рятування (NCSR) Міжнародної морської організації (ІМО), у роботі якої в складі делегації України взяли активну участь представники Казенного підприємства «Морська пошуково-рятувальна служба».

На початку сесії українська делегація зробила заяву щодо брутального порушення Російською Федерацією основоположного принципу міжнародного морського права щодо свободи судноплавства, через самовільне рішення Росії закрити три райони Чорного моря в морських районах поблизу окупованого Криму для іноземних кораблів і суден. Як було підкреслено, це є черговим кроком РФ з ескалації та дестабілізації ситуації навколо морських акваторій у північній частині Чорного моря та в Азовському морі.  Було наголошено, що такі дії Російської Федерації спрямовані,  у порушення загальновизнаних принципів міжнародного права, на узурпацію суверенних прав України як прибережної держави, оскільки саме Україна наділена правами регулювати судноплавство в згаданих акваторіях Чорного моря.

На підтримку цього виступу делегація Грузії оприлюднило власну заяву, що знайшло своє практичне відображення у підсумковій Доповіді NCSR.

 Підкомітет також взяв до відома документ від імені України NCSR 8/13/2 «Проведення пошуково-рятувальних операцій у Північній частині Чорного моря, Азовського моря та Керченській протоці» (“Conduct of search and rescue operations in the northern part of the Black Sea, the Sea of Azov and the Kerch Strait”). У документі, з-поміж іншого, були наведені численні факти протиправних дій Росії, включаючи шахрайські дії РФ щодо незаконного відображення частини Морського пошуково-рятувального району України у Чорному морі, як «зони відповідальності» MRCC Novorossiysk у системі GISIS (Global Integrated Shipping Information System). Це є свідомим наміром РФ  створити загрозу безпеці людського життя на морі в морському пошуково-рятувальному районі України через спричинення ситуації невизначеності у координації пошуково-рятувальних операцій під час лиха. Отже, як було наголошено, РФ в черговий раз вводить в оману усі морські держави, демонструючи зневагу до принципів безпеки міжнародного морського судноплавства.  

Крім цього, делегація України зробила окрему заяву у відповідь на документ NCSR 8/13/4, поданий Російською Федерацією. Так, з метою попередження натяків щодо «політичних компонентів» з боку РФ, Україна наголосила на тому, що захист людського життя на морі, забезпечення морської охорони та безпека судноплавства є відповідальністю кожної прибережної держави, проте, як показує практика, кожної – крім Росії. Особливе занепокоєння викликає те, що Російська Федерація, яка свідомо порушує міжнародне морське право, а також принципи та цілі ІМО, між тим й досі залишається членом Ради ІМО. Був заявлений рішучий протест щодо незаконного захоплення РФ рятувальних координаційних пошуково-рятувальних підцентрів України у Керчі та Севастополі, які слід охарактеризувати як навмисні підривні дії з боку агресора. Відтак, українська сторона констатувала, що саме Росія свідомо створила наявні умови, коли життя людей у небезпеці в акваторіях Чорного та Азовського морів залежить від безвідповідальної поведінки Російської Федерації.

Заява української делегації була підтримана Португалією (від імені Європейського Союзу), США, Японією, Великою Британією, Грузією, Швецією та Канадою, а також Європейською Комісією.

В рамках розгляду цього пункту порядку денного українська сторона підтримала змістовну частину документу NCSR 8/10/3, представленому Сполученими Штатами Америки, зокрема щодо розробки або надання вказівок стосовно доопрацювання вичерпного електронного документу, який розмежує пошуково-рятувальні райони та контактні центри для більш ефективного розподілу повідомлень про надзвичайні ситуації між рятувальними координаційними центрами, визнаними Міжнародною морською організацією провайдерами мобільних супутникових послуг. Як запропонувала делегація України, особливу увагу слід надати опрацюванню механізму запобігання самочинному (тобто, не визначеному двосторонніми угодами) проголошенню меж пошуково-рятувальних районів. Україна, як держава яка стикнулася з таким проголошенням державою-агресором (що відбулося через систему GISIS ІМО), навела докази, що це є відвертим нехтуванням вимог міжнародних конвенцій та інших обов’язкових документів ІМО. Як наслідок, українська сторона надала аргументи на користь того, що запропонований США механізм, з-поміж іншого, має включати елемент перевірки Секретаріатом ІМО достовірності та обґрунтованості даних, що надаються країнами-учасницями до GISIS ІМО і Глобального SAR плану.
Наступна, дев’ята сесія NCSR відбудеться у 2022 році.

У рамках «Дня безпеки» екіпаж ПРК-05 провів навчання з пошуку та рятування

Спеціалізований флот казенного підприємства «Морська пошуково-рятувальна служба» проводить регулярні планові учбово-навчальні заходи з метою постійного підтримання належної готовності до реагування на події та здійснення пошуково-рятувальних робіт в межах морського пошуково-рятувального району України.

Так 1 квітня 2021 року в акваторії порту Скадовськ у місці базування пошуково-рятувального катеру «ПРК-05» були проведені навчання з пошуку та рятування.

Під час навчань, були відпрацьовані дії екіпажу рятувального судна при отримані інформації про людину за бортом. Для виконання поставлених завдань, екіпаж  задіяв спеціалізовані засоби для оперативного порятунку людини, яка була виявлена у воді в акваторії поблизу місця базування. Постраждалий був оперативно піднятий на борт катеру та доставлений на берег.

Особливу увагу приділили наданню першої медичної допомоги. Для цього всі екіпажі пошуково-рятувальних суден КП «МПРС» проводять регулярні заняття по удосконаленню навиків.

Також були здійсненні перевірки організації різних видів зв’язку між пошуково-рятувальними суднами та ДМРКЦ, який здійснював контроль і координував дії з виконання планів пошуку.

Дії екіпажу «ПРК-05» отримали високу оцінку фахівців ДМРКЦ КП «МПРС», які здійснювали контроль за проведенням навчань.

Навчання спеціалізованого флоту КП «МПРС»

Спеціалізований флот казенного підприємства «Морська пошуково-рятувальна служба» проводить регулярні планові учбово-навчальні заходи з метою постійного підтримання належної готовності до реагування на події та здійснення пошуково-рятувальних робіт в межах морського пошуково-рятувального району України.

Так 25 грудня 2020 року пошуково-рятувальний катер ПРК-06 та рятувальне судно “Сапфір” КП «МПРС» здійснили учбово-тренувальний вихід з відпрацюванням спільних дій при проведенні пошуково-рятувальних операцій.

Поряд з пошуково-рятувальними одиницями, під час тренувань були задіяні допоміжні швидкісні рятувальні катери – «ПРК-501», «ПРК-502» за допомогою яких були відпрацьовані завдання з оперативного пошуку, підйому на борт  та екстреного доставлення на головне судно умовно постраждалих.

Екіпажі суден провели тренування з пошуку потерпілих – тревога «Людина за бортом» та відпрацювання дій при пожежі.

Також були здійсненні перевірки організації різних видів зв’язку між пошуково-рятувальними суднами та ДМРКЦ, який здійснював контроль і координував дії з виконання планів пошуку.

Всі тренування та учбові заходи проводилися у відповідності до затверджених планів навчань, керуючись Міжнародними конвенціями і настановами з пошуку і рятування.

 

За результатами лабораторних аналізів, проведених ДУ «Лабораторний центр МОЗ України на водному транспорті» поблизу судна «Аметист» вміст нафтопродуктів у воді відповідає нормі

Після проведення лабораторно-інструментального дослідження відібраних проб морської води у місті стоянки судна «Аметист» встановлено що усі показники відповідають вимогам Постанови КМУ № 269 від 29.02.1996р. «Про затвердження Правил охорони внутрішніх морських вод і територіального моря від забруднення та засмічення».

Факту забруднення акваторії порту Чорноморськ НЕ встановлено.

 

Навчання екіпажу р/с «Сапфір» у порту Чорноморськ

2 грудня 2020 року в порту Чорноморськ у місці базування р/с «Сапфір» були проведені навчання з пошуку та рятування.

Під час навчань, були відпрацьовані дії екіпажу рятувального судна при отримані інформації про людину за бортом.

Для виконання поставлених завдань, екіпаж  р/с «Сапфір» задіяв спеціалізовані засоби для оперативного порятунку людини, яка була виявлена у воді в акваторії поблизу місця базування.

По тривозі з борту р/с «Сапфір» був спущений швидкісний рятувальний катер ПРК-501 з рятувальниками на борту. Постраждалий був оперативно піднятий на борт катеру та доставлений на берег.

Також особливу увагу приділили наданню першої медичної допомоги. Для цього всі екіпажі пошуково-рятувальних суден КП «МПРС» проводять регулярні заняття по удосконаленню навиків.

Дії екіпажу р/с «Сапфір» отримали високу оцінку фахівців ДМРКЦ КП «МПРС», які здійснювали контроль за проведенням навчань.