Привітання з Днем захисників і захисниць України!

Дорогі чоловіки та жінки, захисники нашої країни!

Від колективу казенного підприємства «Морська пошуково-рятувальна служба» приміть щирі вітання зі святами – Днем захисників і захисниць України та Покрови Пресвятої Богородиці! Ці знаменні дати нерозривно пов’язані між собою, символізують зв’язок поколінь, давню історичну традицію, а тому особливо шануються українцями.

Це свято всіх, хто любить і захищає свою Батьківщину. Це – свято України!

Від усього серця бажаємо Вам миру, здоров’я і довголіття, бадьорості духу та родинної злагоди, радості і добра!

Зі святом Вас!

Директор КП «МПРС» В. Сударев

та голова профспілки працівників

Морської пошуково-рятувальної служби С. Терлецька

Фахівці КП «МПРС» прийняли участь у 71-ї сесії Комітету з технічного співробітництва Міжнародної морської організації (ІМО)

З 20 по 24 вересня 2021 року у режимі он-лайн відбулась 71 сесія Комітету з технічного співробітництва Міжнародної морської організації (ІМО), у роботі якої в складі української делегації активну участь взяли фахівці Казенного підприємства «Морська пошуково-рятувальна служба».

Пріоритетним завданням роботи у цьому заході було визначено вжиття дієвих кроків у контексті практичної реалізації ініціативи щодо організації навчань інструкторів з метою подальшої підготовки координаторів пошуково-рятувальних операцій в Чорноморському регіоні. Будучи Головою відповідної кореспондентської групи із згаданого питання протягом останніх років, Україна виступила путівником імплементації низки домовленостей, досягнутих в ході Конференцій країн Чорного моря з пошуку та рятування на морі (Одеса, 2017 р., та Батумі, 2019 р.) і 7-ї сесії Підкомітету ІМО з навігації, радіозв’язку, пошуку та рятування (Лондон, 2020 р.).

На підставі цього, та з урахуванням попередніх консультацій із зацікавленими причорноморськими країнами напередодні сесії, українська делегація зробила заяву в рамках пункту порядку денного «Програма асигнувань по лінії Фонду технічного співробітництва (ITCP)» (документ TC 71/3(b)), у якій були окремо відзначені зусилля ІМО, що докладаються в напрямку забезпечення ефективного застосування конвенцій та інших обов’язкових інструментів ІМО. У цьому зв’язку українська сторона цілковито підтримала визначення першим тематичним пріоритетом для ITCP на 2022-2023 роки імплементацію чинних міжнародно-правових актів у сфері морського пошуку та рятування у практичному вимірі.

Як наслідок, Україна представила додаткові аргументи на користь важливості проведення тренувального курсу для інструкторів пошуково-рятувальних операцій в Чорноморському регіоні згідно з новим Модельним курсом ІМО 3.14, із використанням наявних фінансових заощаджень відповідно до програм технічної допомоги з боку ІМО. При цьому, делегація України висловила готовність надати майданчик для організації таких навчань, та наголосила, що майбутнє проведення тренувальних курсів в м.Одеса слугуватиме наочним прикладом справжньої співпраці в галузі попередження лиха на морі та гарантування безпеки судноплавства в акваторії Чорного моря між відповідальними чорноморськими державами та ІМО.

Виступ України підтримали делегації Грузії, Туреччини та Румунії.

У підсумку, Секретаріат ІМО оголосив про включення організації зазначених вище навчальних курсів та тренувальних навчань у м. Одеса у відповідності до передбачених асигнувань ITCP для країн Східної Європи на період 2022-2023 роки за окремою фінансовою статтею. Відповідні домовленості з цього приводу зафіксовані у Підсумковій доповіді 71-ї сесії (пункти 3.27 та 3.34).

Досягнутий вагомий результат із згаданого питання проілюстрував домінуючи позиції, які обіймає Україна у світлі міжнародного співробітництва в сфері морського пошуку та рятування, успішно завершив повсякденну діяльність на чолі кореспондентської групи та вкотре засвідчив провідну роль нашої держави як регіонального лідера з-поміж країн Чорноморського басейну.   

Морська пошуково-рятувальна служба забезпечила безпеку учасників Чемпіонату України з кайтбордингу

З 9 по 12 вересня 2021 року у м. Бердянськ в акваторії бази «Золотий беріг» відбулися Всеукраїнські змагання Чемпіонату України з кайтбордингу.
Організаторами що підготували та провели заходи були відділ єдиноборств складнокоординацiйних та стрілецьких літніх олімпійських видів спорту департаменту олімпійського спорту міністерства молоді та спорту України, громадська організація “Вітрильна федерація України”, відокремлений підрозділ ГО “ВФУ” “Запорізька обласна федерація вітрильного спорту”.
Безпеку на воді понад 70 спортсменам, забезпечували пошуково-рятувальний катер “ПРК-03” та морський рятувальний підцентр у м. Бердянськ (МРПЦ) казенного підприємства «Морської пошуково-рятувальної служби».
Нагадаємо що фахівці МРПЦ м. Бердянськ здійснюють несення постійної вахти у форматі 24/7 та забезпечують оперативне реагування на сигнали лиха, планування та координацію пошуково-рятувальних операцій.

 

В КП “МПРС” проходить художній конкурс на тему: “Мужня професія-морський рятувальник”

З 1 по 30 вересня в казенному підприємстві “Морська пошуково-рятувальна служба” до свята своєї 10-ї річниці проходить художній конкурс на тему: “Мужня професія-морський рятувальник”. Участь в ньому взяли усі діти співробітників підприємства.

На конкурсі вже представлено більш ніж 50 малюнків та поробок. Діти підійшли до виконання завдання зі старанням, фантазією і своїм баченням, тому роботи вийшли яскравими і по-дитячому щирими.

За змістом малюнків видно, що дітям подобається ця небезпечна та дуже цікава професія морського рятувальника. Яскравими, різнокольоровими фарбами, крейдою і олівцями діти намалювали рятувальні судна, сміливих рятувальників, які виконують свою непросту роботу та багато іншого. Усі роботи конкурсу вийшли дуже оригінальними, виразними, та емоційними.

Визначати переможців буде дуже складно. Конкурсні роботи наповнені справжніми дитячими щирими емоціями.

 

Привітання з 30 річницею Дня Незалежності України!

Щиро вітаємо з урочистою подією для всіх українців, головним державним святом, святом, що є символом відродження народу, його духовної свободи – Днем Незалежності України!

24 серпня 2021 року наша держава святкуватиме 30 річницю з дня проголошення незалежності.

День Незалежності це нагода згадати всі найяскравіші та найвизначніші періоди становлення молодої держави. 30 років Незалежності продемонстрували світу, що Україна відбулася як суверенна держава, здатна утверджувати демократичні цінності та захищати свободу. Сьогодні наше завдання, завдання усіх громадян України – зробити усе, аби наповнити незалежність нашої країни справжнім змістом, докласти максимум наших зусиль і снаги, аби наблизити пору розквіту України.

Від усієї душі зичимо усім міцного здоров’я, щастя і благополуччя! Бажаємо, щоб важлива праця на благо рідної Батьківщини та українського народу завжди була плідною та натхненою і дарувала лише радість та задоволення.

Зі святом! З Днем Незалежності!

Директор КП «МПРС» В. Сударев

та голова профспілки працівників

Морської пошуково-рятувальної служби С. Терлецька

 

На суднах МПРС провели день безпеки

З 12-16 серпня з метою забезпечення системності у роботі з питань безпеки судноплавства і функціонування системи управління безпекою був проведений день безпеки на пошуково-рятувальних катерах «ПРК-01» та «ПРК-02» казенного підприємства «Морська пошуково-рятувальна служба».

Так на спеціалізованих суднах були здійснені заходи з перевірки готовності  екіпажу до дії за призначенням у надзвичайних ситуаціях. Члени комісії перевірили стан забезпечення судна рятувальними устаткуванням та екіпіруванням, дотримання термінів їх використання.  Була проведена перевірка суднового обладнання у відповідності з вимогами нормативно-технічної та експлуатаційної документації.

За результатами проведення дня безпеки екіпажі «ПРК-01» та «ПРК-02» підтвердили високий рівень організаційної та технічної готовності судна.

 

Голова Державної служби морського та річкового транспорту України В. Кіндратів ознайомився з діяльністю КП «МПРС»

17 серпня казенне підприємство «Морська пошуково-рятувальна служба» з робочим візитом відвідав Голова Державної служби морського та річкового транспорту України Віталій Кіндратів.

Під час зустрічі була представлена презентація діяльності підприємства та висвітлення питання забезпечення безпеки мореплавства і завдання підприємства.

Директор КП «МПРС» Віктор Сударев підкреслив важливість реалізації стратегічного плану КП «МПРС» у подальшому розвитку берегової інфраструктури, оснащення підприємства двома сучасними швидкісними пошуково-рятувальними суднами та спеціалізованою авіаційною технікою. Він зазначив, що одним із найважливіших зобов’язань України згідно міжнародних договорів є організація, забезпечення та виконання пошуково-рятувальних робіт, особливо в районах навколо тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим.

У ході зустрічі очільник Морської адміністрації відвідав Державний морський рятувально-координаційний центр (ДМРКЦ Одеса), який забезпечує моніторинг морських аварійних подій, зв’язку, координації, пошуку і рятування у пошуково-рятувальному районі України.

Гостя проінформували про подальші перспективи розвитку українського берегового сегменту Глобальної морської системи зв’язку під час лиха та для забезпечення безпеки мореплавства (ГМЗЛБ). Зауважили, що підприємством продовжується реалізація проєктів розгортання базових станцій морського району А1 ГМЗЛБ вздовж узбережжя Чорного та Азовського морів для забезпечення суцільного покриття зв’язком для мореплавців.

Під час візиту Віталій Кіндратів ознайомився з пошуково-рятувальними суднами Морської пошуково-рятувальної служби, а саме з морським буксиром-рятувальником “Сапфір” та швидкісним пошуково-рятувальним катером ПРК-01.

Голова Морської адміністрації Віталій Кіндратів виразив подяку рятувальникам та зазначив що реалізація проектів, що визначені Мінінфраструктури у Стратегії розвитку підприємства, дозволить значно посилити позиції України в сфері безпеки мореплавства на Чорному і Азовському морях відповідно до її міжнародних договорів, зокрема, конвенцій Міжнародної морської організації.                 Казенне підприємство «Морська пошуково-рятувальна служба» продовжує удосконалення організаційно-технічного забезпечення та подальший розвиток Національної системи пошуку і рятування людського життя на морі.

 

Рятування чоловіка на надувному човні

12 серпня 2021 року о 17:41 черговим капітаном-координатором Державного морського рятувально-координаційного центру казенного підприємства «Морської пошуково-рятувальної служби» було отримано повідомлення про те, що надувний гумовій човен з однією людиною на борту віднесло вітром на південь від острова  Джарилгач. Судно знаходиться у районі біля 3-4 на км на південний захід від маяка Джарилгач.

Черговий капітан-координатор оголосив стадію тривоги. Було прийнято рішення про підготовку та задіяння пошуково-рятувального катера «ПРК-05» КП «Морської пошуково-рятувальної служби».

18.32 екіпаж ПРК-05 на відстані близько 2 морських миль від берега виявив гумовий човен з чоловіком на борту. Рятувальники здійснили евакуацію потерпілого та допомогли йому дістатися на берег. Медичної допомоги врятований не потребував.

 

Допомога катамарану «Ананда 929»

12 серпня 2021 року о 18:08 черговим капітаном-координатором Державного морського рятувально-координаційного центру казенного підприємства «Морської пошуково-рятувальної служби» було отримано повідомлення від оперативного чергового Управління ДСНС в Одеській області про те, що вітрильний катамаран «Ананда 929» з 6 дорослими та 3 дітьми на борту зі зламаною щоглою відносить в море. Судно знаходиться у районі смт Чорноморське на видаленні 1,5-2 км від берега.

Черговий капітан-координатор оголосив стадію тривоги. Було прийнято рішення про підготовку та задіяння пошуково-рятувального катера «ПРК-02» КП «Морської пошуково-рятувальної служби».

О 18:55 екіпаж «ПРК-02» здійснив евакуацію екіпажу та пасажирів катамарану на свій борт та розпочав супроводження катамарану в я/к Сосновий берег. Медичної допомоги врятовані люди не потребували

.  

Представники КП «МПРС» взяли участь у міжнародних навчаннях Sea Breeze-2021

З 28.06 – 10.07 в Україні за участі низки країн-членів НАТО проводилися міжнародні військові навчання Sea Breeze-2021. Вони відбувалися у північно-західній частині Чорного моря, а також у Миколаївській, Херсонській та Одеській областях.

Головна ідея Sea Breeze-2021 – підвищення рівня взаємосумісності підрозділів ВМС України та США і  держав-партнерів НАТО під час виконання спільних завдань щодо підтримання морської регіональної безпеки та забезпечення миру і стабільності в Чорноморському регіоні.

У заходах також взяло участь спеціалізоване судно казенного підприємства «Морська пошуково-рятувальна служба», а саме рятувальне судно «Сапфір», яке відпрацювало різні вправи та маневри з різними класами кораблів.

В цілому у міжнародних військових навчаннях Sea Breeze-2021 були задіяні близько 3 тис. особового складу, 30 кораблів, 30 повітряних суден, 18 команд спеціального призначення та водолазних команд з більш ніж 30 країн.